Izlaist


Album Fratrum Academicorum MMXVII

Jau apmēram 20 gadus filistrs Kārlis Līdaka (dzim. Līdaks) ir apkopojis, papildinājis un precizējis korporācijas vēstures un akadēmiķu biografiskos datus. Atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi, Akadēmiskā skautu kluba 93. gadadienu un Fraternitas Academicas 92. gadadienu, Fraternitas Academicas Filistru biedrība izdod fil! Kārļa Līdaka sastādīto Studentu korporācijas Fraternitas Academica vēstures un biedru biografisko enciklopēdiju 1925-2017 Album Fratrum Academicorum MMXVII.

Salīdzinot ar iepriekšējo – korporācijas 90 gadu jubilejas izdevumu 2015. gadā, albuma apjoms ir papildināts ar 84 lappusēm (724 lpp.) – ir aktualizēta un precizēta agrāk publicētā informācija, kas ir papildināta ar starplaikā jaunuzņemto zēnu biografijām; ir veikti arī pamanīto kļūdu labojumi. Albumā ir 480 personu biografijas ar personu meklēšanas indeksu, 10 Valsts vēstures archīva dokumentu kopijas un 68 fotografijas, kuŗā iemūžinātas dažādas ainas no korporācijas pirmssākumiem līdz mūsdienām. Albumā ir lasāmas Akadēmiskā skautu kluba s/l priekšnieka, Lettonias fil! Kārļa Dzirkaļa atmiņas par to, kā tapa Fraternitas Academica; atsevišķās sadaļās ir pieejama informācija par slēgtajiem draudzības līgumiem ar Latvijas Ūniversitātes studentu korporāciju Tervetiu un Lietuvas Kauņas Vītauta Dižā Ūniversitātes studentu korporāciju Šarūnas. Albumā ir pārpublicētas ASV s/l izdotā korporācijas internajā žurnālā Melns-Zaļš-Zelts publicētās filistru Osvalda Vilka, Visvalža Sūnaiša un Artura Ozoliņa atmiņas, kā arī lielākā daļa no bagātīgi ilustrētā fil! Rūdolfa Veldres sarakstītā atmiņu albuma Fraternitas Academica 30. gadu sākumā. Albumā ir iespējams iepazīties ar līdz šim par zudušām uzskatītām, Latvijas Valsts vēstures archīvā atrastām dokumentālām liecībām par korporācijas izveidošanos un piespiedu likvidāciju 1940. gadā.

Albuma tirāža ir 20 individuāli numurēti eksemplāri; turpmāki šāda apjoma izdevumi pārskatāmā nākotnē vairs netiek plānoti.

Albuma atvēršana notika Fraternitas Academicas dibināšanas 92. gadadienas Svētku konventa laikā Konventa dzīvoklī 2017. gada 4. februārī.

Tiem, kas vēlas iegādāties Album Fratrum Academicorum MMXVII, lūdzam sazināties ar Filistru biedrības valdi (e-pasts: fbvalde@academica.lv). Albuma cena ir € 70. Iegādātos albumus, iepriekš sazinoties, varēs saņemt no 2017. gada 6. februāŗa.

Studentu korporācijas Fraternitas Academica Filistru biedrība

Bez tēmas, Publikācijas, Svarīgi notikumi, Vēsture

Birkas ar , , , , , , , , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>